۱۷ آذر ۱۴۰۲ -

86195033 21 98+

احیا استیل فولاد بافت
تولید آهن اسفنجی با ظرفیتی بالغ بر 800 هزار تن

احیا استیل فولاد بافت

شرکت احیا استیل فولاد بافت

مدیر عامل:  آقای مهندس عطارد گودرزی

زمینه فعالیت: تولید آهن اسفنجی

دفتر مرکزی: ایران، تهران، سعادت آباد، بلوار مدیریت، بلوار فرهنگ، نبش کوچه نور، ساختمان گروه مالی گردشگری، طبقه دوم 

کدپستی: 1997734469

تلفن: 02187700404

آدرس کارخانه: کرمان – بافت – کیلومتر 12 جاده سیرجان
 
آدرس تارنما: https://www.fouladbaft.com
 

پست الکترونیکی: info@fouladbaft.com

معرفی شرکت

شرکت احیا استیل فولاد بافت را می توان یکی از شرکت های بزرگ در زمینه تولید آهن اسفنجی با ظرفیتی بالغ بر 800 هزار تن در سال به شمار آورد. این شرکت تا پیش از واگذاری به بخش خصوصی دارای 30 درصد پیشرفت فیزیکی بود در حالی که پیش از واگذاری آن به بخش خصوصی 90 درصد پروژه پیش رفته و تا پایان سال 1397 فاز نخست این کارخانه به بهره برداری رسید. فاز دوم این واحد تولیدی نیز با تولید سالانه 25 میلیون تن گندله به بهره برداری رسیده است.

مجموع سرمایه گذاری برای احداث احیا استیل فولاد بافت تاکنون 460 میلیارد تومان برای فاز نخست بوده و در فاز اول 300 نفر و فاز دوم نیز 300 نفر مشغول فعالیت خواهند شد. عملیات اجرایی این کارخانه در جهت محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال و تولید آهن آلات در شهرستان بافت کرمان و در زمینی به مساحت 612 هکتار در سال 86 آغاز گردید. این طرح توسط شرکت گسترش صنایع ماهان و بانک صنعت و معدن تشکیل گردیده است و در حال حاضر برای 300 نفر به صورت مستقیم و 2500 نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی نموده است.

با توجه به این که شهر بافت در منطقه ای کمتر برخوردار واقع می باشد اجرای این کارخانه یکی از بزرگ ترین مجموعه های صنعتی بافت محسوب شده و سبب عمران، آبادانی و اشتغالزایی در این منطقه می گردد. در واقع این طرح در اصل اجرای اصل 44 در سال 95 به بخش خصوصی واگذار گردید که با ورود هلدینگ ماهان وابسته به گروه مالی گردشگری آماده بهره برداری گردید.

حوزه اصلی فعالیت شرکت ماهان سیرجان شامل عملیات اکتشاف، استخراج و فرآوری مواد معدنی فلزی و غیر فلزی، انجام خدمات مهندسی در امور معادن و صنایع معدنی، بازرگانی و خرید و فروش مواد معدنی، مشارکت در راه اندازی و بهره برداری از معادن و سرمایه گذاری در حوزه صنعت و معدن می باشد و در حال حاضر علاوه بر بهره برداری از معدن ۵ گل گهر، در حال انجام عملیات اکتشاف در محدوده های معدنی مختلف در حوزه سنگ آهن و سایر کانی های فلزی و غیر فلزی می باشد و به دنبال تبدیل شدن به یک شرکت بزرگ معدنی می باشد.
ماموریت اصلی شرکت ماهان سیرجان تامین خوراک پایدار زنجیره فولاد در هلدینگ ماهان می باشد و بنا دارد در سال پیش رو با احداث یک کارخانه تولید کنسانتره به ظرفیت سالانه ۲.۵ میلیون تن، در راستای تکمیل زنجیره فولاد هلدینگ اقدام نماید.

 

تاریخ ثبت: ۱۳۹۴/۰۳/۲۰

 
شماره ثبت: 1623
 
نوع شرکت: سهامی خاص
 
شناسه ملی: 14005000583
 
کد اقتصادی: 411483844937

آهن اسفنجی مستقیما از احیای سنگ آهن به دست می آید و به صورت قطعات کروی متخلخل و دارای ظاهری اسفنجی می باشد. این محصول دارای عیار بالایی از آهن بوده و با توجه به کمبود ضایعات آهن رواج بیشتری یافته است. عیار آهن موجود در این محصول میان 95-84 درصد می باشد و در تولید محصولات فولادی کاربرد فراوانی دارد.

تصاویر و فیلم های شرکت

محصول

آهن اسفنجی

آهن اسفنجی

اشتراک گذاری

آدرس:  ایران، تهران، ســعـادت آبــاد، بلـوار مـدیــریـت، بـلـوار فـرهـنـگ، ابتدای کوچه نـور، ســاختمان مــرکــزی بـانـک گردشــگری، طبقه سوم

کـــــــد پـــســــــــتـــی:   1997734447

تــــلــفـــن تـــمـــاس:    86195033 21 98+ 

پست الکترونیکی:    info@macmid.com

© کلیه حقوق این تارنما متعلق به شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان می‌باشد.

  • ۳۸,۴۴۷
  • ۱۷ / آذر / ۱۴۰۲