۲۴ تیر ۱۴۰۳ -

86195033 21 98+

توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان
معدن سنگ آهن با ظرفیت 2.5 میلیون تن در سال

توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان

شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان

مدیر عامل:  آقای مهندس علیرضا پژوه

 

زمینه فعالیت: سنگ آهن کلوخه، سنگ آهن دانه بندی، کنسانتره سنگ آهن، گندله

 

دفتر مرکزی: ایران، تهران، سعادت آباد، بلوار مدیریت، بلوار فرهنگ، نبش کوچه نور، ساختمان گروه مالی گردشگری، طبقه دوم 

کدپستی: 1997734469

تلفن: 02186195039

 

آدرس سیرجان: سیرجان، بلوار سید جمال الدین اسد آبادی، روبروی پارک بانوان، مجتمع شهر، طبقه سوم، واحد ۷
تلفن: 03442272182
 
آدرس معدن: سیرجان، مجموعه معدنی سنگ آهن گل گهر، معدن شماره ۵
 
آدرس تارنما: www.mahansirjan.com

پست الکترونیکی: info@mahansirjan.com

معرفی شرکت

شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان به عنوان یکی از شرکت های زیرمجموعه هلدینگ صنایع و معادن ماهان و بازوی اجرائی آن در بخش معدن می باشد که در حال حاضر عملیات بهره برداری، استخراج و اکتشاف چندین محدوده معدنی در سطح کشور را برعهده دارد، مهمترین پروژه حال حاضر این شرکت بهره برداری و استخراج سنگ آهن در معدن شماره ۵ گل گهر در شهرستان سیرجان می باشد که پس از دو سال عملیات آماده سازی و باطله برداری از سال ۱۳۹۶ وارد فاز بهره برداری شده و در حال حاضر با ۸۰۰ نفر نیروی کار مستقیم توانایی برداشت سالانه ۴۰ میلیون تن باطله و تولید ۳ میلیون تن سنگ آهن در این معدن را دارد.
حوزه اصلی فعالیت شرکت ماهان سیرجان شامل عملیات اکتشاف، استخراج و فرآوری مواد معدنی فلزی و غیر فلزی، انجام خدمات مهندسی در امور معادن و صنایع معدنی، بازرگانی و خرید و فروش مواد معدنی، مشارکت در راه اندازی و بهره برداری از معادن و سرمایه گذاری در حوزه صنعت و معدن می باشد و در حال حاضر علاوه بر بهره برداری از معدن ۵ گل گهر، در حال انجام عملیات اکتشاف در محدوده های معدنی مختلف در حوزه سنگ آهن و سایر کانی های فلزی و غیر فلزی می باشد و به دنبال تبدیل شدن به یک شرکت بزرگ معدنی می باشد.
ماموریت اصلی شرکت ماهان سیرجان تامین خوراک پایدار زنجیره فولاد در هلدینگ ماهان می باشد و بنا دارد در سال پیش رو با احداث یک کارخانه تولید کنسانتره به ظرفیت سالانه ۲.۵ میلیون تن، در راستای تکمیل زنجیره فولاد هلدینگ اقدام نماید.

 

تاریخ ثبت: ۱۳۹۴/۰۴/۰۲

 
شماره ثبت: 474468
 
نوع شرکت: سهامی خاص
 
شناسه ملی: 14005030004
 
کد اقتصادی: 411166917635

بطور کلی مجموعه معدنی سنگ آهن گل گهر، به عنوان یکی از مهمترین مناطق دارای سنگ اهن کشور، در ۵۰ کیلومتری جنوب غرب شهرستان سیرجان واقع شده است. مختصات جغرافیایی این کانسار به قرار زیر است: عرض جغرافیایی: “۰۲ ′۰۲ ˚۲۹ طول جغرافیایی: “۴۰ ′۱۸ ˚۵۵

 

این مجموعه معدنی دربردارنده ۶ کانسار مجزای آهن به ظرفیت زمین شناسی ۱.۱۰۰ میلیون تن می باشد که کانسار شماره ۵ گل گهر با ظرفیت ۳۶ میلیون تن یکی از کانسارهای شش گانه این ناحیه است که بین معادن ۱، ۲ و ۳ قرار گرفته است. منطقه گل گهر علاوه بر معادن با ذخایر بالای سنگ آهن، مجموعه ای کامل از کارخانه جات زنجیره کامل فولاد را نیز در خود دارد که شامل واحدهای خردایش سنگ، ۱۱ کارخانه تولید کنستاتره با ظرفیت تولید سالیانه ۲۴ میلیون تن کنستانتره، ۴ کارخانه گندله سازی با ظرفیت سالیانه ۱۷.۵ میلیون تن تولید گندله، ۴ کارخانه آهن اسفنجی با ظرفیت سالیانه ۵.۴ میلیون تن و ۲ واحد ذوب با ظرفیت تولید ۲.۷ میلیون تن بیلت در سال می باشد و این منطقه را به یکی از قطب های فولادی کشور تبدیل نموده است.

کانسار شماره ۵ گل گهر یکی از کانسارهای شش‌گانه این ناحیه است که تقریباً در فاصله ۱.۵کیلومتری شمال غربی معدن شماره ۱ گل گهر قرار دارد، جهت اکتشاف آنومالی‌های گل گهر، یک شبکه برداشت ۴۰×۱۰۰ متر در منطقه‌ای به وسعت ۷۴ کیلومترمربع تحت پوشش عملیات ژئوفیزیکی قرار گرفت و کانسار شماره ۵ گل گهر نیز معرفی گردید.

در طی عملیات اکتشاف مقدماتی و با حفاری ۱۷ گمانه اکتشافی جمعاً به میزان ۶۰۱۸ متر مقاطع عمودی و نقشه‌های افقی از ماده معدنی جهت ترسیم مدل سه‌بعدی کانسار تهیه‌شده و ذخیره زمین‌شناسی به میزان ۲۴.۴ میلیون تن با عیار متوسط ۵۰ درصد برآورد گردید، در فاز جدید عملیات اکتشافی توسط شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان با حفاری ۳۹ گمانه به میزان ۸۱۳۶ متر و تکمیل اکتشافات ذخیره معدن ۵ به حدود ۳۵.۹ میلیون تن با عیار متوسط آهن ۵۰.۶۸% افزایش یافت.

این معدن با سرمایه‌گذاری ۱،۳۴۰ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی ۱۱۰۰ نفری به‌صورت مستقیم در منطقه از پروژه‌های ظرفیت ساز اقتصادی شرکت است. دوره آماده‌سازی معدن در مردادماه سال ۱۳۹۶ به اتمام رسیده و هم‌اکنون در حال استخراج سنگ‌آهن و بهره‌برداری است.

√  تولید سالانه ۴ میلیون تن سنگ آهن

√  انجام اکتشافات جدید

√  انجام مطالعات پایداری شیب معدن با انجام حفاری ژئوتکنیکی

√  استفاده از مراکز آموزشی و دانشگاهی کشور در طرح های پژوهشی و اجرایی معدن

√  انجام مقدمات لازم جهت مطالعات آبشناسی معدن

√  مجموعه اقدامات موثر و تکمیلی در حوزه ایمنی

√  ارتقاء آموزشی پرسنل در قالب برگزاری و شرکت در دوره های آموزشی تخصصی

♦ باطله برداری به میزان ۹۱/۵۱ میلیون تن

♦ استخراج سنگ اهن به میزان ۱/۲ میلیون تن

♦ تکمیل اکتشافات به میزان ۸۱۳۰ متر و افزایش قطعی ۱۲ میلیون تنی ذخیره معدن

♦ تجهیز و راه اندازی آزمایشگاه مستقل

♦ ایجاد حداقل ۵۰۰۰ متر فضای سبز

♦ اقدامات موثر در جهت بهبود شاخص های ایمنی معدن

←  شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان سهامی عام

←  شرکت مجتمع فولاد صنعت بناب سهامی خاص

←  شرکت راهسازی ومعدنی مبین سهامی خاص

←  شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا سهامی خاص

←  شرکت گسترش فولاد شهریار سهامی خاص

←  شرکت فاطر کوثران جنوب سهامی خاص

←  شرکت جمیل کرک بافت سهامی خاص

تصاویر و فیلم های شرکت

گواهینامه و مجوزها

محصولات

سنگ آهن دانه بندی شده

گندله سنگ آهن

سنگ آهن، کنسانتره، گندله و 

آهن اسفنجی

کنستانتره سنگ آهن

سنگ آهن کلوخه

اشتراک گذاری

آدرس:  ایران، تهران، ســعـادت آبــاد، بلـوار مـدیــریـت، بـلـوار فـرهـنـگ، ابتدای کوچه نـور، ســاختمان مــرکــزی بـانـک گردشــگری، طبقه سوم

کـــــــد پـــســــــــتـــی:   1997734447

تــــلــفـــن تـــمـــاس:    86195033 21 98+ 

پست الکترونیکی:    info@macmid.com

© کلیه حقوق این تارنما متعلق به شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان می‌باشد.

  • ۷۱,۷۸۴
  • ۲۴ / تیر / ۱۴۰۳