۲۴ فروردین ۱۴۰۳ -

86195033 21 98+

سرخط خبرها

اخبار و مقالات

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

News and Articles

شرکت های زیر مجموعه هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان

شرکت توسعۀ فراوری صنایع و معادن ماهان سیرجان

 

یکی از شرکت های زیر مجموعۀ هلدینگ صنایع و معادن ماهان است که در حال حاضر، عملیات بهر هبرداری، استخراج و اکتشاف محدود ه های معدنی در سطح کشور را برعهده دارد.

این شرکت بهره برداری و استخراج سنگ آهن در معدن شماره ۵ گلگهر واقع در شهرستان سیرجان را در برنامه دارد که پس از دو سال عملیات آماده سازی و باطله برداری، از سال ۱۳۹۶ وارد فاز بهره برداری شده و در حال حاضر با 800 نفر نیروی کار مستقیم، توانایی برداشت سالانه ۴۰میلیون تن باطله و تولید ۳میلیون تن سنگ آهن در این معدن را دارد.

حوزۀ اصلی فعالیت شرکت ماهان سیرجان، عملیات اکتشاف و استخراج و فراوری مواد معدنی فلزی و غیرفلزی، انجام خدمات مهندسی در امور معادن و صنایع معدنی، خرید و فروش مواد معدنی، مشارکت در راه اندازی و بهره برداری از معادن و سرمایه گذاری در حوزۀ صنعت و معدن است و در حال حاضر، علاوه بر بهره برداری از معدن 5 گلگهر سیرجان، در حال انجام عملیات اکتشاف در محدوده های معدنی مختلف در حوزۀ سنگ آهن و سایر کانیهای فلزی و غیرفلزی است.

مأموریت اصلی شرکت ماهان سیرجان، تأمین خوراک پایدار زنجیرۀ فولاد در هلدینگ ماهان است و احداث کارخانۀ تولید کنسانتره به ظرفیت سالانه 2.5 میلیون تن به منظور تکمیل زنجیرۀ فولاد هلدینگ را در همین راستا آغاز کرده است.

 

بازدید از صفحه شرکت

 

شرکت احیا استیل فولاد بافت

در سال 1386 و در پی تصمیم گیری های کلان دولت، مقرر شد تحت تولیت و مدیریت و نظارت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، هفت طرح ملی فولادی در هفت منطقه کشور راه اندازی گردد که پروژه فولاد بافت یکی از این طرح های ملی است.
در اجرای اصل 44 قانون اساسی، از سال 1395 با مشارکت هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان به عنوان سهامدار 60 درصدی در کنار سازمان ایمیدرو و بانک صنعت و معدن این پروژه وارد مرحله جدیدی برای نیل به آرمان ها و اهداف خود گردید.
این پروژه با هدف خودکفایی صنعتی و تولید محصولات استراتژیک مانند آهن اسفنجی در فروردین ماه سال 1398 به بهره برداری رسید. ظرفیت اسمی این کارخانه ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در سال و با فناوری احیای مستقیم به روش ایرانی پرد (PERED) می باشد.

ارزش واحد احداثی آهن اسفنجی در فاز یک، بالغ بر 120 میلیون یورو می باشد و توانسته است در راستای ایجاد اشتغال پایدار در منطقه محروم بافت، برای 250  نفر به صورت مستقیم و 18۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد نماید.

همچنین فاز دو توسعه شرکت احیاء استیل فولاد بافت شامل: واحد گندله سازی به ظرفیت 5/ 2 میلیون تن در سال و واحد آهن اسفنجی دو به ظرفیت 800 هزار تن در سال با پیشبینی صرف هزینه ۲۵۲ میلیون یورو آغاز گردید. پیشبینی می شود در این فاز ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و حدود 4 هزار نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار شوند که با راه اندازی کامل این دو واحد شاهد پیشرفت و توسعه صنعتی و محرومیت زدایی اساسی در شهرستان بافت خواهیم بود.

بازدید از صفحه شرکت

 

مجتمع فولاد صنعت بناب

از چندین کارخانۀ فولادی شامل کارخانجات ذوب و نورد با هدف فعالیت در زمینه های گوناگون صنعت فولاد تشکیل شده است. این مجتمع فعالیت خود را در چندین فاز از سال 1383 در زمینی به مساحت 132 هکتار در شهرک صنعتی بناب و با امکانات زیربنایی ایده آل و با دسترسی به جادۀ اصلی، خط آهن، نیروگاه، خطوط انتقال گاز و آب آغاز کرد.

این مجموعه فولادی شامل دو واحد ذوب با کوره های قوس الکتریکی و القایی است و در حال حاضر محصولاتی نظیر میلگرد آجدار در سایزهای مختلف، تیرآهن، نبشی، ناودانی، شمش فولادی و مفتول آلیاژی در قالب هفت خط نورد در این مجتمع تولید می شود.

هم اکنون ظرفیت اسمی این مجتمع تولیدی در بخش نورد گرم مقاطع فولادی، یک میلیون و 950 هزار تن و ذوب و ریخته گری 450 هزار تن در سال است و از این رو توانسته است در بخش خصوصی مقام اول و در میان کل تولیدکنندگان فولاد کشور رتبه چهارم را به خود اختصاص دهد.

علاوه بر آن، این شرکت در راستای برنامه های توسعه ای هلدینگ ماهان، توسعه زیرساخت تولید شمش به میزان 450 هزار تن و تولید 400 هزار تن کلاف را در دست اجرا دارد.

 

بازدید از صفحه شرکت

 

شرکت گسترش فولاد شهریار

در سال 1386 تاسیس و از سال ۱۳۹۹ به عنوان مجری طرح ها و پروژه های زیرساختی و توسعه ای مجتمع فولاد صنعت بناب آغاز به کار نمود.

 

طرح های در نظر گرفته شده برای اجرا شامل:

– احداث واحد اکسیژن پلنت با ظرفیت تولید ۵۰۰۰ نرمال مترمکعب در ساعت

– احداث ایستگاه بارگیری ریلی داخلی و اتصال به راه آهن سراسری

– تأمین آب موردنیاز طرح های توسعه ای از تصفیه خانه فاضاب بناب

– برق رسانی ۱۵۰ مگاواتی و احداث کارخانه تولید فرو آلیاژ می باشد.

 

بازدید از صفحه شرکت

 

 

شرکت گروه بازرگانی و گردشگری دانا

به عنوان بازوی بازرگانی گروه مالی گردشگری، باهدف یاری رساندن به عملیات بازرگانی سایر شرکت های گروه مالی گردشگری و ب همنظور هم افزایی و همچنین سرمایه گذاری در طرح ها و پروژه های بازرگانی در حوزه های صنعتی و معدنی، کالاهای اساسی، زنجیرۀ فولاد، مواد شیمیایی و پتروشیمی و … آغاز به کار نموده است.

هدف اصلی این شرکت توسعه فعالی تهای تجار بین المللی کشور و افزایش حجم صادرات و واردات در حوزۀ فعالیت های یادشده می باشد.

انجام کلیه فعالیت های تجاری و اقتصادی و بازرگانی مجاز در زمینۀ خرید و فروش و خدمات پس از فروش کلیه کالاها با تأکید بر هم پوشانی فعالیت های گروه مالی گردشگری عمده فعالیت این شرکت می باشد که به ترتیب اولویت عبارت اند از:

 

بازرگانی داخلی: در حوزۀ صنعت و معدن به عنوان بازوی اجرایی هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان جهت تأمین مواد اولیه و فروش محصول؛

 

بازرگانی خارجی: واردات و صادرات گندله، آهن اسفنجی و محصولات نهایی مربوطه از قبیل تیرآهن، میلگرد، نبشی، محصولات شیمیایی، مواد اولیه و تأمین قطعات موردنیاز شرکت های تولیدکننده و پروژه های توسعه ای هلدینگ ماهان.

 

بازدید از صفحه شرکت

 

شرکت سنگ جویان لعل کوه

بمنظور توسعه فعالیت های هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان و همچنین ورود این هلدینگ به بازار سایر محصولات معدنی، سهام شرکت سنگ جویان لعل کوه در سال 1400 خریداری گردید.

این شرکت دارای معادن غنی سرب، روی، فلورین و باریت می باشد، بطوریکه میزان ذخیره فلورین و باریت آن بالغ بر 14 هزار تن پیش بینی گردیده است.

 

بازدید از صفحه شرکت

 

شرکت حمل و نقل پرچم بار

از سال 1399 این شرکت همکاری خود را با شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان آغاز نمود و تحت مدیریت هلدینگ ماهان قرار گرفت. این شرکت در حال حاضر در شهرهای بافت، بناب و بنادر کشور فعالیت می نماید.

بر اساس منشور اخلاقی شرکت، احترام و حفظ کرامت انسانی، محور قرار دادن مشتری مداری، پایبندی به تعهدات، سرعت و دقت در فعالیت ها، مدیریت هزینه های عملیاتی و نیز خلاقیت و نوآوری سرلوحه فعالیت های این شرکت است.

مأموریت و چشم اندازشرکت در آینده این است که به صورت یک شرکت بین المللی لجستیکی فعالیت های گسترده تری با همکاری هلدینگ ماهان داشته باشد.

 

بازدید از صفحه شرکت

 

شرکت پارس زیگورات بافت

به عنوان مالک و بهره بردار پایانه بافت، راهبری پروژه احداث مجتمع خدماتی رفاهی در زمینی به مساحت 45 هزار مترمربع واقع در کیلومتر 10 جاده بافت سیرجان را بر عهده دارد.

 

این پروژه مشتمل بر:

پارکینگ ماشین های سنگین،
ساختمان خدماتی شرکت های باربری

ساختمان های خدماتی رانندگان شامل فروشگاه، رستوران، فضاهای اقامتی و …

جایگاه های عرضه بنزین و گازوئیل

کارواش و مجموعۀ تعمیرگاهی می باشد.

بهره برداری از فاز 1 این مجتمع در زمستان سال 1400 آغاز گردید.

 

بازدید از صفحه شرکت

 

شرکت جمیل کرک بافت

پیرو فرمایش های مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، هلدینگ ماهان علاوه بر فعالیت در حوزۀ صنعت و معدن، نسبت به احیا کارخانه جمیل کرک بافت اقدام نمود. 

این کارخانه با زیربنای 11 هزار مترمربع به عنوان تنها مجموعه کامل و یکپارچه صنعت کشمیر در ایران شناخته می شود که در حال حاضر با شستشوی پشم و کرک مشغول فعالیت می باشد.

 

بازدید از صفحه شرکت

 

شرکت ستاره بام کویر

پروژۀ مجتمع گردشگری و هتل بافت در زمینی به مساحت 137 هزار مترمربع واقع در ورودی شهر بافت، با راهبری شرکت ستاره بام کویر در حال اجرا می باشد.

این پروژه شامل ویلاهای اقامتی، هتل، فودکورت، پارکینگ، فضاهای ورزشی و تفریحی روباز می باشد.

ویلاهای اقامتی به عنوان بخشی از فاز ۱ این پروژه هم اکنون به بهره برداری رسیده و فودکورت و سایر فضاهای مجموعه در حال تکمیل است.

 

بازدید از صفحه شرکت

سامانه مشارکت کارکنان و نگرش سنجی سازمانی
هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان
ورود به سامانه

جلسه آنلاین

جهت ورود به جلسات آنلاین حتما باید از طریق شرکت نام کاربری ، رمز عبور و دعوتنامه ورود دریافت نموده باشد.

پرتال اداری

پرتال اداری ویژه همکاران

ماهان گپ

ماهان گپ این امکان را به شما خواهد داد تا به راحتی با مسئول مربوطه بصورت صدا و نوشته به گفتگو بپردازید شایان ذکر است جهت ورود حتما باید حساب کاربری داشته باشید.

مدیریت اسناد

این بخش مربوط به مدیران و پرسنل شرکت می باشد و می توانند فایل ها و اسناد خود را با یکدیگر به اشتراک گذارند.

به هلدینگ ماهان بپیوندید

با ما تماس بگیرید و رزومه و طرح های اقتصادی خود را ارسال کنید

شرکت های تابعه هلدینگ

آدرس:  ایران، تهران، ســعـادت آبــاد، بلـوار مـدیــریـت، بـلـوار فـرهـنـگ، ابتدای کوچه نـور، ســاختمان مــرکــزی بـانـک گردشــگری، طبقه سوم

کـــــــد پـــســــــــتـــی:   1997734447

تــــلــفـــن تـــمـــاس:    86195033 21 98+ 

پست الکترونیکی:    info@macmid.com

© کلیه حقوق این تارنما متعلق به شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان می‌باشد.

  • ۵۵,۴۱۸
  • ۲۱ / اسفند / ۱۴۰۲