۱۷ آذر ۱۴۰۲ -

86195033 21 98+

ایستگاه راه آهن شرکت گسترش فولاد شهریار افتتاح شد

ایستگاه راه آهن شرکت گسترش فولاد شهریار افتتاح شد

ایستگاه راه آهن شرکت گسترش فولاد شهریار افتتاح شد

ایستگاه راه آهن شرکت گسترش فولاد شهریار افتتاح شد

ایستگاه راه آهن شرکت گسترش فولاد شهریار با حضور مقام های عالی گروه مالی گردشگری، نمایندگان شهرستان های بناب، بافت، زرند و کوهبنان و سیرجان در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل وزارت اقتصاد، معاون اقتصادی استاندار و جمعی از مقام های استان آذربایجان شرقی در تاریخ 1402/4/28 به طور رسمی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ ماهان به نقل از روابط عمومی گروه مالی گردشگری، طرح ایستگاه راه آهن شرکت گسترش فولاد شهریار (طرح اتصال کارخانه فولاد بناب به راه آهن سراسری)، توسط شرکت گسترش فولاد شهریار در مدت 12 ماه اجرا شده است. 
طول خط ریلی فولاد شهریار 3980 متر و شامل 2000 متر خط اصلی بیرون سایت و سه خط تخلیه و بارگیری جمعا به طول 1980 متر داخل سایت است که برای اجرای آن ۴ میلیون یورو هزینه شده است. 
هدف از اجرای پروژه ایستگاه راه آهن گسترش فولاد شهریار، تغییر حمل جاده ای به ریلی برای حمل بارهای ورودی و خروجی مجتمع فولاد صنعت بناب و سایر صنایع موجود در منطقه جهت  صرفه جویی در هزینه های حمل بار است.  
با اجرای این طرح بیش از 20 درصد در هزینه های حمل بار صرفه‌جویی می‌شود به طوری که هزینه حمل بارهای ورودی آهن اسفنجی مجتمع فولاد صنعت بناب از حدود 12 میلیون ریال به ازای هر تن حمل جاده ای به حدود 10 میلیون ریال در سیستم ریلی کاهش می یابد. 
پروژه خط ریلی فولاد شهریار و همچنین تامین قطعات و ادوات مورد نیاز آن ، توسط مهندسان و متخصصان داخلی انجام شده است. 
شرکت گسترش فولاد شهریار مجری طرح‌های توسعه مجتمع فولاد صنعت بناب به عنوان یک شرکت پروژه محور، زیر مجموعه هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان فعالیت می‌کند. 
هلدینگ “گسترش صنایع و معادن ماهان” یکی از بزرگترین شرکت‌های گروه مالی گردشگری، با هدف سرمایه‌گذاری در طرح‌ها و پروژه‌های تخصصی حوزه صنعت و معدن تاسیس شده است. 
بر اساس این گزارش، مجتمع فولاد صنعت بناب با برخورداری از دو واحد ذوب و ریخته گری و ۷ خط نورد، توان تولید سالانه به ظرفیت اسمی ۲ میلیون و ۴۵۰ هزارتن را داراست. 

گزارش تصویری:

اخبار و مقالات مرتبط

تاریخ انتشار :

تیر ۳۱,۱۴۰۲

آخرین اخبار و مقالات

آدرس:  ایران، تهران، ســعـادت آبــاد، بلـوار مـدیــریـت، بـلـوار فـرهـنـگ، ابتدای کوچه نـور، ســاختمان مــرکــزی بـانـک گردشــگری، طبقه سوم

کـــــــد پـــســــــــتـــی:   1997734447

تــــلــفـــن تـــمـــاس:    86195033 21 98+ 

پست الکترونیکی:    info@macmid.com

© کلیه حقوق این تارنما متعلق به شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان می‌باشد.

  • ۳۸,۴۴۴
  • ۱۷ / آذر / ۱۴۰۲